Sıkça Sorulan Sorular
Telefon ve Fax Yoluyla Officemate.com.tr'a Ulaşabilir miyim ?

Bize İletişim Sayfasında belirtilen telefon, fax ve e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Teslimat Süreci Nasıl İşliyor ve Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Ürünlerinizin zamanında ve eksiksiz olarak elinize ulaşması için siparişinizi vermeden önce bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Teslimat ve Fatura Adresleri Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz. Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden Fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız.

      Kredi Kartı Güvenlik Kontrolü Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. Officemate.com.tr'de kullanılan hiçbir bilgi diğer kurum veya kuruluşlar ile paylaşılmaz. Bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz.

      ( ! ) Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir. Lütfen mağazada girdiğiniz telefon numarasının doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu numaralar ve email adresiniz kullanılacaktır. Sadece Adrese Teslimat Yapılır Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslimat yapılır. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir. Teslimat Süreci Sipariş işlemlerini tamamladığınız ürünler tarafınıza şehir dışı ise kargo ile şehir içi ise kendi araçlarımız ile teslimat yapılır. Firmamızın stoklarında mevcut olan ürünler hafta içi saat 16:00’da, Cumartesi günleri ise saat 12:00’de kargoya teslim edilir. Firmamız stoklarında mevcut olmayıp, ithalatçı veya imalatçı stoklarında mevcut olan ürünler ise siparişinizi takip eden iş günü kargo saatinde kargoya teslim edilir. Cumartesi günleri saat 10:00’dan sonra sipariş edilen ürünler Pazartesi günü ve resmi tatillerde sipariş edilen ürünler ise tatil sonrası ilk çalışma gününde kargoya verilir. Kargoya verilen ürününüz bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak en geç 2-3 gün içerisinde tarafınıza teslim edilir. Doğal afetler sebebi ile kargo firmalarının teslimat yapamamasından dolayı firmamız mesuliyet kabul etmez. Ürün siparişini veren müşterilerimiz, ödeme işlemlerini tamamlamakla yükümlüdürler. Ödemesi yapılmamış olan hiçbir ürün teslim edilmez.

Officemate.com.tr'a Üyelik Ücretli midir?

Sitemize üyelik tamamen ücretsizdir.

Üyelik, sadece sizinle ilgili bilgi almak, sağlıklı bir iletişim kurabilmek ve ürünleri doğru zamanda doğru adrese gönderebilmek için önemlidir.

Mağazanız Ne Kadar Güvenli ?

Officemate.com.tr'de sipariş işleminden itibaren bütün bilgiler SSL güvenliği ve 128 bit şifreleme ile aktarılmaktadır.
SSL sertifikamızı tarayıcınızdan görüntüleyebilirsiniz:

Amacımız siz değerli müşterilerimize 24 saat kesintisiz hizmet vermektir. Müşteri memnuniyeti bizim ilk önceliğimizdir.
Bilgileriniz, siz Officemate.com.tr ile çalışırken üçüncü kişilerle hiç bir şekilde paylaşılmayacaktır.

Fiyatlara KDV Dahil mi?

Ürünlerimizin fiyatlarına KDV dahildir.

Ödemeyi Nasıl Yapabilirim ?

Kredi kartınız ile: Ödemenizi güvenli bir şekilde tüm bankaların kredi kartlarıyla yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz SSL bağlantı ile 128 bit şifrelenmiş şekilde doğrudan bankaya aktarılıp online provizyon alınmaktadır. 

Havale/EFT ile: Ödemenizi Havale/EFT yoluyla da banka hesaplarımızdan birisine yapabilirsiniz.

Kapıda ödeme: Sipariş adımlarında kapıda ödeme seçerek ödemenizi sipariş teslimatı sırasında görevliye nakit olarak yapabilirsiniz. (Kargo firması ayrıca teslimat ücreti almaktadır.)

Siparişimi Ne Kadar Zaman İçinde Alabilirim ?

Siparişleriniz, ödeme onayından itibaren en geç 48 saat içerisinde Türkiye'nin neresinde olursanız olun kargoya teslim edilmektedir.

Ödeme onayı, kredı kartı ödemelerinde anında, havale/EFT'lerde ise paranın hesabımıza geçmesiyle verilir.
Ürün teslimatı herhangi bir sebepten dolayı gecikirse, lütfen bizimle iletişime geçin.

Sipariş üzerine getirtilen ürünler daha geç kargoya teslim edilir. Bu durumda müşteri önceden bilgilendirilmektedir.

Ürünlerinizin Garantisi Bulunuyor mu ?

Officemate.com.tr'den aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. Ürünlerde taşınma esnasında meydana gelebilecek olası hasarlardan Officemate.com.tr sorumlu değildir.
       Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz.
Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız.
       Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunu unutmayınız.
Garanti kapsamında bulunan ürünlerin arızalanması durumunda doğrudan üretici firma ile temas kurulmalıdır.
Bu gibi durumlarda Officemate.com.tr'a en kısa zamanda bilgi vermeyi unutmayınız.
       Satın aldığınız üründe herhangi bir arıza veya sorun varsa öncelikle bizle iletişime geçiniz. Ürünü satın aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde yapmış olduğunuz başvurular Officemate.com.tr tarafından değerlendirilecektir.
Sorunlu ürünleri orjinal ambalajına zarar vermeden ve faturası ile birlikte bize kargo yoluyla gönderiniz.
       Bu durumda ürünün yenisini ya da başka bir ürünle değişmeyi talep edebilirsiniz.

Bir Ürün Siparişi Verdim, Ancak Arızalı Çıktı ya da Ürün Beklediğim Gibi Çıkmadı. Ne Yapmam Gerekiyor ?

     Eğer bir ürün tamamen arızalı ve kullanılamaz hale gelmiş ise, tüm ürün bileşenlerini ve 2 nüsha faturasını Officemate.com.tr'ye ulaştırmanız ve ürünün yenisini ya da başka bir ürünle değişmeyi talep edebilirsiniz.
Bu işlem için bizimle iletişim kullanabilirsiniz. Lütfen sipariş numaranızı belirtmeyi unutmayınız!

Not 1: Değişmek istediğiniz ürün ya da ürünleri 7 gün içerisinde kargoya teslim etmeniz yeterlidir. Bu durumda kargo ücreti müşteriye aittir.
Not 2: Kargo'da hasar görmüş ürün için alıcı kargo görevlisine tutanak tutturmak zorundadır, aksi takdirde kargoda hasar gördüğü tespit edilen ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmez!
Not 3: Firmamızdan kaynaklanan hatalı gönderimlerde ürün iade ve değişimlerinde kargo ücreti tarafımıza aittir. 
Bizimle bu konu hakkında iletişime geçebilirsiniz.

Kargomun Eksik Veya Hasarlı Olması Durumunda Ne Yapmalıyım ?

Kargonuz size teslim edildiğinde, mutlaka kargo görevlisinin yanında ürünlerinizin kontrolünü yapınız.
Kargo firmaları teslimat yapıldıktan sonra sorumluluk kabul etmemektedirler. Tarafınıza teslim edilen ürünlerin hasarlı olması durumunda mutlaka kargo görevlisine tutanak tutturup tarafımıza bilgi veriniz.
      Ürünlerin eksik olduğunu düşünüyorsanız öncelikle firmamızın faturası ile size gelen ürünleri karşılaştırın.
Faturada belirtilen ürünlerden herhangi biri veya birkaçının eksik olduğunu tespit ederseniz mutlaka eksik olan ürünler için kargo görevlisine tutanak tutturun.
      Tutanak tutturulmaması durumda firmamız hiç bir sorumluluk kabul etmez.